W muzyce jestem w stanie tolerować każdy jej przejaw. No, może z wyjątkiem takich wynalazków jak disco polo, techno, disco i rap.

Moja muzyka to przede wszystkim kraina łagodności. Choć nie przepadam za poezją śpiewaną typu Stare Dobre Małżeństwo. Wolę młodych artystów takich jak Szymon Zychowicz, Waldek Śmiałkowski, Dominika Kurdziel, Robert Kasprzycki czy Marek Andrzejewski. Uwielbiam klimaty z Piwnicy pod Baranami, Mirka Czyżykiewicza, Edytę Geppert, Michała Bajora, Mariusza Lubomskiego, Soykę. Uwielbiam piosenkę aktorską.

Lubię też klimaty rosyjskie. Okudżawa, Wysocki... Dzięki koledze poznałam też rewelacyjną grupę Aquarium. Z Ukrainy przywiozłam sobie sporą stertę ich kaset.

Dzięki temu samemu koledze (dzięki, Jędruś) miałam okazję zetknąć się z "naszym czeskim bardem" (jak go przedstawia Trójkowy Artur Andrus) czyli Jaromirem Nohavicą. Moim zdaniem jest genialny. Dzięki niemu odzyskałam szacunek do języka czeskiego.

Uwielbiam muzykę żydowską. Od chórów synagogalnych po bardziej nowoczesne wykonania. Jestem zachwycona Beatą Czernecką z Piwnicy pod Baranami, zakochana jestem w Kroke (dzięki, Paweł).

Fascynuje mnie też postać i muzyka Edith Piaf. Uważam, że była wielka! Lubię też czasem posłuchać jazzu, o którym, niestety, wiem niewiele. Uwielbiam swingującą Annę Marię Jopek.

Ponadto pozostałością po Szkole Muzycznej chyba jest zamiłowianie do muzyki klasycznej. Od Beethovena po Mozarta. Moje sympatie są bardziej sprecyzowane, ale to temat na dość spory elaborat. Uwielbiam koncerty organowe, zwłaszcza w Katedrze Oliwskiej. Niesamowite wrażenie robią też na mnie utory typu requiem.

Słucham też tzw. normalnej muzyki. Czyli artystów z lat sześćdziesiątych, polskiego rocka. Ale za mało tu miejsca by wymienić wszystkich wykonawców, których lubię.

Uwielbiam festiwale. Zaliczam je konsekwentnie. Miałam okazję być w Jarocinie, na "Przystanku Woodstock", wrocławskim Łykendzie, świnoujskiej FAMIE, "Gitarą i piórem" w Borowicach, Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.

początek strony